• оунас-
  • вернер-
  • брума

„Червените бикове” сразиха като гости неаполитанците с 3:1

Наполи допусна обрат и загуби дома от РазенБалшпорт Лайпциг с 1:3 в първа среща помежду им от 1/16-финалите на Лига Европа. През първото полувреме двата тима не успяха да си вкарат гол, въпреки че домакините владееха повече топката и имаха повече положение.

Всичко по-интересно се случи след почивката, като първо лидерът в италианската Серия „А” се зарадва на гол чрез алжиреца Адам Оунас (52), възползвал се от асистенция на хърватина Марко Рог, пише "Блиц".

Голмайсторът Тимо Вернер (61) изравни за „червените бикове” след пас на Кевин Кампъл. Вицешампионът на Германия стигна и до пълен обрат с попадение на португалеца Брума (74) след пас на датския национал Юсуф Поулсен. До края на мача натискът на домакините не даде резултат, а в добавеното време Тимо Вернер (90+3) довърши италианския гранд и обезсмисли реванша.