Милан спечели рулетката на дузпите срещу Лацио

• лацио-
  • купа на италия-
  • ювентус

"Росонерите" ще се изправят срещу Ювентус на финала за Купата на Италия

Милан елиминира Лацио и се класира на финала за Купата на Италия, където ще спори с Ювентус. "Росонерите" ликуваха на "Олимпико" след победа с 5:4 след дузпи (0:0 в редовното време и след продължения). В първата срещата двата тима отново бяха завършили при нулево равенство.

Най-интересната ситуация преди почивката бе в 36-ата минута, когато Чиро Имобиле опита да притесни Джанлуиджи Донарума, но младият вратар блесна с невероятно спасяване, пише "Блиц".

Давиде Калабрия имаше отличен шанс да вкара в 55-ата минута, но Томас Стракоша спаси. Двата тима дадоха всичко от себе си в срещата, която беше много равностойна, но редовното време завърши 0:0. В първото продължение страхотен рефлекс на Стракоша спаси Лацио след изпълнение на фаул на Чалханоглу, който рикошира в Савич. При последвалия корнер албанският вратар излезе лошо, но Романьоли от два метра направи по-трудното, като стреля в аут.

Рикардо Монтоливо и Фабио Борини се появиха за гостите, а Джордан Лукаку за "орлите" от Рим. В 117-ата минута Калинич пропусна много добра възможност. Така се стигна до дузпите, където Имобиле стреля първи, Донарума хвана ъгъла, но топката мина под ръката му. Вратарите спасиха ударите на Родригес, Савич, Монтоливо и Лейва, след което последователно точни бяха Бонавентура, Пароло, Борини, Андерсон, Бонучи, като при резултат 3:3 завършиха първите пет изпълнения.

Лулич даде аванс на "орлите", Чалханоглу отново изравни, след което Луис Фелипе стреля над гредата, а Романьоли прати топката в мрежата и "росонерите" ликуваха.

За Милан това е 14-и финал в турнира за Купата на Италия. Тимът не е печелил трофея от 2003 година. Финалът срещу Ювентус ще бъде на 9 май.