• лацио-
  • динамо киев-
  • лига европа

Жуниор Мораеш вкара за своя Динамо Киев

Лацио се издъни у дома и завърши 2:2 с Динамо (Киев) в мач от осминафиналите на Лига Европа.

През първата част двата тима не успяха да си вкарат гол, след като домакините не играха на обичайното си високо ниво, а гостите бяха предпазливи и рядко атакуваха.

След почивката изненадващо гостите поведоха с попадение на Виктор Циганков (52), който се разписа след асистенция на Беседин. Голмайсторът на „орлите” Чиро Имобиле обаче бързо възстанови равенството, възползвайки се от подаване на Фелипе Андерсон (62), който сам направи обрата пълен след пас на Милинкович-Савич, пише "Блиц".

Лацио натисна в търсене на още едно попадение, за да си осигури по-комфортен аванс преди реванша, но ненадейно инкасира второ във вратата си. Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес (79) получи топката от Циганков и вкара, шокирайки „орлите” и оформяйки крайния резултат.

В последните секунди Имобиле имаше шанс да донесе победата за домакините, но сантиметри го разделиха от гола, след като топката срещна страничната греда. След последния съдийски сигнал Денис Гармаш от гостите получи втори жълт картон заради реакция срещу съдията.