Манчестър Сити е на две победи от титлата

• манчестър сити-
  • стоук сити-
  • титла

"Гражданите" се справиха със Стоук Сити

Манчестър Сити спечели резонно с 2:0 при визитата си на Стоук Сити и направи поредна крачка към спечелването на титлата. Така при победи срещу Евертън и Манчестър Юнайтед в следващите два кръга "гражданите" ще спечелят предсрочно шампионския трофей.

Играчите на Хосеп Гуардиола имаха пълен контрол върху събитията на терена. Те поведоха още в 10-ата минута. Габриел Жезус изведе Рахим Стърлинг по дясното крило и английският национал асистира на Давид Силва, който от близка дистанция се разписа за 0:1, пише "Блиц".

Головите ситуации пред вратата на „грънчарите” продължиха да се редуват и само късметът и блестящите изяви на вратаря Бътланд запазиха резултата непроменен. В 35-ата минута гостите бяха близо до това да си вкарат автогол, след като Кайл Уокър се опита да изчисти топката, а Едерсон със сетни усилия я изби в корнер.

След почивката гостите продължиха да доминират и стигнаха до втори гол в 50-ата минута, когато отново Давид Силва бе точен, но този път след подаване на Габриел Жезус.

Десетина минути преди края на мача Рахим Стърлинг напредна опасно в наказателното поле, но не успя да направи разликата класическа. Домакините така и не отправиха точен удар в очертанията на вратата.

След успеха си Манчестър Сити остава убедителен лидер със 71 точки и 16 аванс пред градския съперник Юнайтед. Стоук Сити е предпоследен с 27 точки и на една от спасителната 17-а позиция, на която е Саутхемптън.