• аржентина-
  • меси-
  • контрола

"Ла Фурия" размаза съперника си с 6:1

Испания унижи Аржентина с 6:1 в контрола, която се игра на стадион “Уанда Метрополитано” в Мадрид. С хеттрик за успеха на домакините се отчете Иско, а по веднъж се разписаха Диего Коста, Тиаго Алкантара и Яго Аспас.

Гостите бяха без капитана си Лионел Меси, който бе оставен да почива заради болки в адукторите и натрупана мускулна умора, както и без един куп звезди, пише "Блиц". Другите двама от звездното трио в атака Серхио Агуеро и Анхел ди Мария също липсваха на гостите, а заради получена травма на тренировка отпадна и халфът на Уест Хям Мануел Лансини, който вкара втория гол срещу Италия (2:0) преди няколко дни в Манчестър. Нападателите Мауро Икарди (Интер) и Пауло Дибала (Ювентус) пък въобще не бяха повикани за контролите на Аржентина срещу Италия и Испания.

Домакините играха с всичките си звезди, с които разполагаше селекционерът им Хулен Лопетеги, и не разочароваха феновете си. Бразилецът с испански паспорт Диего Коста (12) получи пас от Марко Асенсио и вкара първия гол в мача, сблъсквайки се с вратаря на гостите Серхио Ромеро, отстъпил мястото си в 22-ата минута на Кабайеро.

Иско (27) удвои аванса на „Ла Фурия” след нова асистенция на Асенсио, а Николас Отаменди (39) с глава след центриране на Евер Банега намали на 2:1 преди почивката.

През втората част испанците продължиха да доминират тотално, а „гаучосите” бяха само преки зрители на случващото се на терена. Иско (52) вкара втория си гол след пас на Яго Аспас, а малко след това Тиаго Алкантара (55) направи резултата 4:1.

Испания нокаутира съперника си с нови два гола в рамките на по-малко от две минути. Яго Аспас (73) се разписа след дълго извеждащо подаване на вратаря Давид Де Хея, а секунди по-късно асистира на Иско (74), който оформи своя хеттрик.

Играта до края на мача се накъса, а в 87-ата минута Кристиан Павон фаулира грубо Коке и се стигна до сблъсъци между футболисти на двата тима, но без сериозни последствия.