• гол-
  • ла галакси-
  • обрат

Шведът вкара невероятен гол за ЛА Галакси

Златан Ибрахимович покори американската МЛС още с първия си мач в първенството. Шведът се появи като резерва за Лос Анджелис Галакси и вкара два гола за победата с 4:3 в дербито с ФК Лос Анджелис. Успехът на Галакси дойде след обрат, след като тимът на Зиги Шмид изоставаше с 0:3 след 48 минути игра.

ФК Лос Анджелис взе аванс от два гола още преди изминаването на половин час с попадения на Карлос Вела в 6-ата и 25-ата минута. Две минути след почивката преднината стана класическа след автогол на Даниел Стеръс, пише "Блиц".

Себастиан Леджът върна едно попадение в 61-ата минута, а десет минути по-късно отстъпи мястото си на Златан Ибрахимович. В 73-ата минута Крис Понтиъс намали изоставането на Лос Анджелис Галакси на 2:3.

В 77-ата минута доскорошният нападател на Манчестър Юнайтед се разписа с удар от 30 метра, прехвърляйки излезлия напред вратар Тайлър Милър. 36-годишният швед вкара и победния гол за тима си в добавеното време. Той беше точен с глава.

Златан Ибрахимович пристигна в Лос Анджелис в четвъртък, когато беше представен пред местните медии и феновете. Броени дни по-късно той донесе втората победа на тима си за сезона.