• салах-
  • мане-
  • окслейд-чембърлейн

"Мърсисайдци" шокираха "гражданите" с категорично 3:0

Ливърпул разби у дома Манчестър Сити с класиката 3:0 в първи четвъртфинал между тях от Шампионската лига и е с единия крак в следващия кръг. "Гражданите" не отправиха нито един точен удар за целия мач.

Голмайсторът на мърсисайдци Мохамед Салах ги изведе напред в резултата, след като в 12-ата минута при бърза атака се възползва от грешка на Кайл Уокър в защита при отбит удар на Роберто Фирмино и преодоля вратаря Едерсон за 1:0. При подаването към египтянина в началото на атаката останаха съмнения за засада. Две минути след това Сане от гостите шутира опасно покрай вратата, пише "Блиц".

В 20-ата минута домакините шокираха „гражданите” с втори гол след мощен шут от далечна дистанция на Алекс Окслейд-Чембърлейн, който получи топката от Джеймс Милнър.

Ситуацията за играчите на Хосеп Гуардиола се утежни още повече в 31-ата минута, когато Салах изведе с прекрасен прехвърлящ пас Садио Мане и сенегалският нападател бе точен с глава за 3:0.

Малко след почивката неточни удари от гостите отправиха Сане и Отаменди, а в 53-ата минута звездата на домакините Мохамед Салах бе заменен принудително, като вместо него мача доигра Джорджиньо Вайналдум.

"Гражданите" натикаха домакините в тяхната половина, но така и не създадоха чисто голово положение. В 84-ата минута Сане вкара попадение, но то бе отменено заради засада.