Юнайтед обърна Сити и не му позволи да стане шампион

• шампион-
  • обрат-
  • погба

Два гола за знаменития обрат отбеляза Пол Погба

Манчестър Юнайтед навакса два гола пасив и обърна градския съперник Манчестър Сити с 3:2 на неговия „Етихад” в дербито от 33-ия кръг на английската Висша лига. Така „червените дяволи” попречиха на „гражданите” да триумфират с титлата след този мач, съкращавайки аванса им до 13 точки пет кръга преди края на сезона. Това е първа загуба за Сити от 27 домакински мача насам.

Още в 6-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Ашли Йънг в наказателното поле, но съдията запази мълчание. В 20-ата минута Рахим Стърлинг проби през центъра и намери Давид Силва, но испанецът шутира покрай вратата.

Капитанът на „гражданите” Венсан Компани (25) засече с глава центриране от корнер и даде преднина на тима си. Малко след това Рахим Стърлинг асистира на Илкай Гюндоган (30), който се завъртя покрай Матич и с удар по земя удвои аванса на домакините. До почивката Стърлинг пропусна две изгодни възможности сам срещу Де Хеа за увеличаване на преднината на Сити, пише "Блиц".

През втората част гостите започнаха по-активно и продължителната тяхна атака завърши с далечен удар на Пол Погба, спасен от Едерсон. Домакините отвърнаха с удар на Гюндоган, който нацели гредата след пас на Стърлинг.

Пол Погба (53, 55) буквално шокира Сити с два бързи гола и изравни резултата. Алексис Санчес центрира, а Ерера свали топката за първия гол на французина. Две минути след това Погба се разписа и с глава след ново центриране на чилиеца.

Ман Сити търсеше трети гол и пропуск направи Давид Силва. Юнайтед отговори с удар на Лингард, а след това стигна и до пълния обрат. Алексис Санчес центрира, а оставеният непокрит Крис Смолинг (69) вкара третия гол за „червените дяволи”.

Гуардиола пусна в игра Жезус, Агуеро и Де Бройне. В 77-ата минута Ашли Йънг събори Агуеро в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа. Домакините имаха страхотен шанс да изравнят в края, след като Агуеро засече с глава центриране, но Де Хеа направи феноменално спасяване. Секунди по-късно Стърлинг нацели гредата с шут от близка дистанция.

След успеха си Манчестър Юнайтед е втори със 71 точки и 4 повече от четвъртия Ливърпул. Манчестър Сити остава лидер с 84 точки и ще трябва да почака поне до следващия кръг за празнуване на титлата.