ЛеБрон Джеймс и Кливланд на финал на Изток

• финал-
  • изток-
  • нба

Кавалиърс отстраниха Торонто с 4:0 победи

Кливланд ще играе за титлата в Източната конференция за четвърта поредна година, след като спечели полуфиналната серия срещу Торонто с 4:0 победи. В четвъртия мач Кавалиърс надиграха убедително съперника си със 128:93. ЛеБрон Джеймс се отличи с 29 точки и 11 асистенции, а Кевин Лав добави 23 точки за успеха на Кливланд. За Торонто най-резултатен бе Йонас Валанчюнас с 18 точки.

В спор за трофея Кливланд ще излезе срещу победителя от другия полуфинал на Изток между Филаделфия и Бостън. Филаделфия спечели четвъртия мач със 103:92 и намали изоставането си на 1:3. Дарио Шарич вкара рекордните в кариерата си за плейофен мач 25 точки, а Ти Джей Макконъл добави 19 точки за успеха на Филаделфия. Джейсън Тейтъм се отличи с 20 точки за Бостън.