• михалевич-
  • кузма-
  • димов

"Моряците" елиминираха Локомотив Пловдив след продължения

Черно море измъкна 2:2 при гостуването на Локомотив (Пловдив) в реванша от плейофите за седмото място в Първа лига. Така с общ резултат 4:3 от двата мача тимът на Илиан Илиев достигна до ключовата битка за класиране в Лига Европа. Както е известно, в баража "моряците" ще спорят срещу третия - Левски или Берое.

Двубоят на "Лаута" започна отлично за "смърфовете", които съумяха да заличат аванса на Черно море, повеждайки с 2:0. И двете попадение бяха дело на хърватина Филип Михалевич, който първо откри резултата в 12-ата минута, след което удвои в 42-ата.

В 69-ата появилият се на смяна за гостите Марек Кузма намали, като при този резултат завърши редовното време. В продълженията избраниците на Илиан Илиев стигнаха до нов гол, оказал се решителен за класирането. Отбеляза го Даниел Димов в 103-ата минута - 2:2.