• роналдо-
  • шампионска лига-
  • финал

Лорис Кариус разби мечтите на съотборниците си

Реал(Мадрид) победи Ливърпул с 3:1 в битката за трофея в Шампионската лига и спечели рекорден 13-и трофей, трети поред и четвърти в последните пет години.

Двубоят ще се запомни с контузията на звездата на Ливърпул Мохамед Салах, който напусна още в 30-ата минута, с двете грешки на стража на мърсисайдци Лорис Кариус и с двата гола на Гарет Бейл, появил се като резерва, първият от които истинско бижу.

Карим Бензема изведе испанците напред в 52-ата минута, след като вратарят на съперника хвърли топката в краката му и се получи рикошет. Четири минути по-късно Садио Мане изравни след удар с глава при центриране от корнер. Резервата Гарет Бейл се превърна в жокер за Реал, след като вкара със задна ножица в 64-ата минута, копирайки изпълнението на Роналдо от четвъртфинала с Ювентус. Уелсецът вкара и в 83-ата минута с далечен удар, който не бе опасен, но вратарят на Ливърпул пусна още един лек гол и резултатът стана 3:1.

Две греди след удари на Иско и Мане и отменен заради засада гол на Бензема допълниха картината в мача, в края на който фен нахлу на терена и спря голова атака на Кристиано Роналдо, пише "Блиц".

Португалецът вече е първият играч в историята на Шампионската лига с 5 трофея (1 с Манчестър Юнайтед и 4 с Реал), докато Зинедин Зидан е единственият треньор с три поредни купи в надпреварата.