• загуба-
  • тенис-
  • ролан гарос

Фернандо Вердаско изхвърли българина от надпреварата

Григор Димитров не можа да преодолее трети кръг на Ролан Гарос и от третия си опит, като преклони глава пред 35-ия в световната ранглиста Фернандо Вердаско с 6:7(4), 2:6, 4:6 за 2 часа и 24 минути игра на корт номер 1.

Българинът пропиля четири сетбола в първата част, в която пък и загуби тайбрека, а оттам целият му игрови ритъм се провали - той пробва няколко различни ракети, като счупи една от тях между първия и втория сет, а и демонстрира признаци на умора от втората част до края. В третата част българинът направи два пробива, но допусна три брейка и загуби двубоя от свой сервис, като пак помогна на опонента си за победата с 44 непредизвикани грешки срещу 31 на Вердаско.

Григор Димитров остава без победа срещу тенисист от топ 50 на Ролан Гарос и не можа да увеличи победите си в Големия шлем на 51. Съотношението му в Париж вече е 7 успеха и 8 поражения, а на Australian Open, където миналата година игра полуфинал, а тази - четвъртфинал, съотношението е 20 победи и 8 загуби. На Уимбълдън, където също има записан полуфинал през 2014-а, той има 15 успеха и 8 поражения, а на US Open е 8-7.