• кливланд-
  • дюрант-
  • леброн джеймс

Уориърс обърнаха Кливланд и поведоха с 3:0

Голдън Стейт Уориърс е само на победа от защитата на титлата си в НБА. "Воините" надделяха със 110:102 над Кливланд Кавалиърс в трети мач от финала и вече имат преднина от 3-0 успеха.

Кливланд започна по-добре срещата, а Леброн Джеймс бе във вихъра си. На почивката Кавалиърс имаха преднина от 6 точки, но през второто полувреме се развихри Кевин Дюрант и помогна за обрата.

Дюрант завърши срещата с 43 точки, 13 борби и 7 асистенции, а Стеф Къри бе далеч от най-добрата си форма, като се отчете с едва 11 точки и само 1 тройка от 10 стрелби.

За домакините Леброн Джеймс направи рекордния си 10-и трипъл-дабъл във финали в НБА, като завърши мача с 33 точки, 10 борби и 11 асистенции. Кевин Лав се отчете с дабъл-дабъл от 20 точки и 13 борби.

Следващата среща е след два дни, отново в “Куикън Лоунс Арина” в Кливланд.