• коста рика-
  • контрола

Лукаку се развихри за успеха над Коста Рика с 4:1

Белгия отново победи преди Световното - 1

Белгия победи Коста Рика с 4:1 в Брюксел в последната си контрола преди Мондиала в Русия. Успехът е четвърти за белгийците в шестте им проверки, като другите два мача завършиха с равенства.

Брайън Руис изведе Коста Рика напред в 24-ата минута, но в 31-ата Дрис Мертенс изравни след асистенция на Еден Азар. Малко преди края на първата част Мертенс подаде на Лукаку за 2:1 в полза на Белгия.

Нападателят на Манчестър Юнайтед вкара още един гол за родината си в 50-ата минута, а четвърт час по-късно Лукаку подаде на Мичи Батшуай за 4:1, пише "Блиц".

Белгия стартира участието си на Мондиала на 18 юни срещу Панама, докато Коста Рика се изправя срещу Сърбия ден по-рано в първата си среща на Световното в Русия.