ЦСКА се завърна в Европа с победа

"Червените" победиха Рига с 1:0

Публикувана: 12 Юли, 2018 22:40
14 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1201

ЦСКА се завърна в Европа с победа. "Червените" надделяха с 1:0 над латвийския ФК Рига в мач, който се игра на стадион "Българска армия". Двубоят бе първи за новия сезон, а и официален дебют на Нестор Ел Маестро начело на "армейците". Единственото попадение в мача бе дело на Тиаго, който вкара с блестящ удар. Черниаускас пък на два пъти спаси 100-процентови възможности за гостите от Латвия.

Реваншът е на 19 юли от 19:30 часа в Рига. Крайният победител се изправя срещу австрийския Адмира Вакер.

Гостите от Латвия първи имаха възможност да открият резултата. Енин засече от непосредствена близост центриране отляво и бе изключително близо да вкара, но Черниаускас с чудесна намеса изби в корнер.

"Червените" отвърнаха със засечена от Тиаго топка, която обаче попадна в ръцете на Озолс. Последва пропуск и от страна на Жоржиньо.

В края на първото полувреме Черниаускас отново спаси ЦСКА от сигурен гол. Вусурович се възползва от грешка на отбраната на "червените", озова се на отлична позиция за стрелба и стреля от въздуха, но с акробатична намеса стражът изби в корнер.

Ел Маестро вкара Едвин Джеси на мястото на неубедителния Рафаел Енрике и това даде резултат. Още в 49-ата минута Тиаго получи топката на около 30 метра от вратата на Рига и с много силен и точен изстрел матира стража на гостите за 1:0.

ЦСКА успокои играта след попадението, а положенията пред двете врати спряха. Черниаускас нямаше никаква работа, но липсваха ситуации и пред стража на гостите.

В последните 10 минути ЦСКА на два пъти можеше да вкара втори гол, но Жоржиньо и Джеси пропиляха отлични ситуации за гол.