Славия се бори достойно, но отпадна от Хайдук

Столичани на два пъти изравняваха в резултата, но нямаха сили за повече

Публикувана: 3 Август, 2018 09:57
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 614

Славия отпадна от битката за груповата фаза на Лига Европа след загуба с 2:3 у дома от хърватския Хайдук (Сплит) в реванш от предварителните кръгове на турнира. "Белите" загубиха първата среща с 0:1 като гост, а сега не успяха да се възползват от домакинството и инкасираха три попадения на свой терен.

Двубоят започна вяло и двата тима се дебнаха в първите 15-20 минути. Разнообразието дойде в 24-ата минута, когато Юрич се възползва от контраатака на хърватите и вкара за 1:0. Малко по-късно Славия имаше претенции за дузпа, но в 43-ата "белите" се разминаха с втори гол заради грешка. Славия все пак се спаси от изоставане на почивката в гол от дузпа в последната минута, когато Галин Иванов се разписа от бялата точка.

Втората част не започна според очакванията на Славия и съперникът им получи дузпа за игра с ръка. Цакташ даде аванс на Хайдук, на четвърт час по-късно Йомов изравни и остави шансове на "белите" в търсене на нужните два гола за победата. Славия осъществи финален натиск и се отчете с фрапантен пропуск на Милчо Ангелов. Интригата уби Цакташ с втория си гол в срещата за крайното 3:2 минути преди края на редовното време.

Славия приключва участието си в Европа с две победи над Илвес (Тампере) и две загуби от Хайдук.