• марсилия-
  • мбапе-
  • дракслер

Парижани вървят към нова титла във френското първенство

Шампионът ПСЖ спечели с 2:0 при визитата си на Олимпик (Марсилия) в голямото дерби от 11-ия кръг във френската Лига 1 и продължава без грешка от началото на сезона.

В началото на втората част Манданда спаси далечен удар на Ди Мария от парижани, а малко по-късно Неймар финтира няколко бранители, но шутира в аут. Пайе от домакините бе близо до гола след пряк свободен удар, но Арела отрази с блестящата.

ПСЖ поведе с гол на влезлия като резерва Килиан Мбапе (65) при контраатака, а в 77-ата минута Манданда отрази шут на Мюние. В ответната атака домакините можеха да изравнят, но Амави прати топката в гредата.

В 86-ата минута гол на Марсилия бе отменен заради фаул на Строотман срещу Маркиньос. В последните секунди при нова контраатака Юлиан Дракслер (90+5) оформи крайния резултат.

След 11-ата си поредна победа парижани са убедителни лидери с пълен актив от 33 точки. Марсилци са пети с 19 точки.