• мол види-
  • паок-
  • лига европа

Българинът донесе победата на своя тим над ПАОК

Българският национал Георги Миланов донесе победата на унгарския МОЛ Види срещу гостуващия ПАОК (Солун) с 1:0 в среща от четвъртия кръг на група „L“ в турнира Лига Европа.

През първата част двата тима не си вкараха гол, а малко след почивката Миланов (50) вкара победния такъв за домакините след пас на бразилеца Пауло Винисиус. Гостите от Гърция така и не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха победени от унгарската столица Будапеща.

В същото време английският гранд Челси спели минимално с 1:0 при визитата си на БАТЕ (Борисов) в Беларус и се класира за 1/16-финалите. Френският нападател Оливие Жиру (52) вкара единствения гол след асистенция на Емерсон.

След тези срещи Челси е убедителен лидер с пълен актив от 12 точки, които му гарантират участие на 1/16-финалите в турнира. МОЛ Види е втори с 6 точки, а БАТЕ и ПАОК са с по 3 точки.