• равенство-
  • победител-
  • на равно

Саутхемптън и Манчестър Юнайтед завършиха при равенство 2:2

Отборите на Саутхемптън и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител от снощната среща помежду си. Те завършиха при равен резултат 2:2.

Още в третата минута, Ромелу Лукаку получи хубав шанс да открие резултата. Белгиецът успя да достигне до отбита топка и веднага шутира към вратата. Стражът на "светците" обаче отби удара му.

Десет минути по-късно, домакините се възползваха от грешките на "червените дяволи" и поведоха с 1:0. Стюарт Армстронг получи много хубаво подаване от Обафеми и с много прецизен удар преодоля както Де Хеа, така и числената бройка защитници пред него.

Само седем минути след това, Юнайтед отново получи топка в мрежата си. Седрик Соареш застана зад топката при пряк свободен удар от средна дистанция и с брилянтно изпълнение мушна топката във вратата на испанския страж за 2:0.

В 33-ата минута, "червени дяволи" най-накрая се съвзеха. Маркъс Рашфорд успя да намери Ромелу Лукаку, а той с перфектен изстрел прониза мрежата на МакКарти, намалявайки на 1:2. В 39-ата минута, Андер Ерера изравни за 2:2, след като завърши много хубава атака на своя отбор с изящен удар с пета.

През второто полувреме, темпото доста поспадна и нито един от двата отбора не успя да достигне до трето попадение.

След това равенство, Манчестър Юнайтед заема седмото място във временното класиране във Висшата лига, докато Саутхемптън е 18-ти с едва девет точки.