• марсиал-
  • лингард-
  • лаказет

Голямото дерби завърши наравно - 2:2

Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха зрелищно 2:2 в дербито на „Олд Трафорд“ от междинния 15-и кръг на английската Висша лига. Съперниците предложиха страхотен спектакъл за публиката, изпъстрен с четири попадения и доста грешки. Гостите на два пъти повеждаха, а "червените дяволи" бързо изравняваха.

Домакините започнаха по-активно и Бернд Лено трябваше да се намесва след удари на Маркъс Рашфорд и Антони Марсиас.

„Топчиите“ поведоха с първата си по-сериозна ситуация пред вратата на Юнайтед. Шкодран Мустафи (26) се разписа груба грешка на вратаря Давид Де Хеа, чиято намеса бе крайно неубедителна. „Червените дяволи“ изравниха сравнително бързо чрез Антони Марсиал (30) след центриране на Диого Далот, който бе в положение на засада, която не бе видяна от съдиите.

Арсенал се наложи да направи две принудителни смени. В 36-ата минута на мястото на Роб Холдинг се появи Щефан Лихтщайнер, а на полувремето Аарън Рамзи напусна, за да влезе Хенрих Мхитарян.

След почивката Александре Лаказет (68) се възползва от грешка на Маркос Рохо при изнасянето на топката и отново даде преднина на гостите. Този път домакините изравниха още по-бързо, след като Коласинак сбърка в наказателното поле и Джеси Лингард (69) вкара за 2:2.

До края на мача „артилеристите“ натиснаха и създадоха опасности, но Де Хеа се намеси решително след удари на Обамеянг, а Мхитарян шутира отблизо покрай вратата. В последната 90-а минута гол на Мхитарян бе отменен заради засада.

След третото си поредно равенство в шампионата Манчестър Юнайтед е осми с 23 точки. Арсенал записа 13-и пореден мач без загуба и заема пета позиция с 31 точки, колкото има и четвъртият Челси.