Манчестър Сити спечели дербито в Арсенал

В герой за "гражданите" се превърна Серхио Агуеро, който отбеляза хеттрик

Публикувана: 4 Февруари, 2019 11:29
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 582

Манчестър Сити победи Арсенал с 3:1 в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига. В герой за "гражданите" се превърна аржентинецът Серхио Агуеро, който вкара и трите гола за тима си. Нападателят се разписа в 1-ата, в 44-ата и в 61-ата минута, като при последното попадение топката влезе в мрежата след удар в ръката му. Попадение на Аймерик Лапорт за Сити в 9-ата минута пък бе отменено заради засада.

Лоран Кошчелни вкара за Арсенал при 0:1, но за повече той и съотборниците му нямаха сили. Дебют за лондончани направи дошлият от Барселона Денис Суарес.

Манчестър Сити се върна на втората позиция в класирането на две точки зад Ливърпул, но с мач повече. Арсенал е шести на три от зона Шампионска лига.