Реал Мадрид загря за Ел Класико с победа

• винисиус-
  • мариано

Мадридчани се доближиха до градския си съперник Атлетико след 3:0 над Алавес

Реал Мадрид победи Алавес с 3:0 в среща от 22-ия кръг на Примера дивисион.

Карим Бензема изведе мадридчани напред в 30-ата минута след пас на Серхио Регилон, а Винисиус Жуниор вкара за 2:0 в 80-ата минута с асистенцията на Марко Асенсио. Новото попълнение Мариано оформи класическия резултат в продължението на срещата.

Статистиката бе изцяло в полза на "белите" - 21:8 опасности за гол и 7:1 точни удари.

Реал вече е само на две точки зад втория в класирането Атлетико, а идната събота гостува на градския си съперник. Тази сряда пък, "белия балет" ще играе с Барселона в Ел Класико за Купата на Испания.