• хаасе-
  • лазаров-
  • тенис

Димитър Кузманов загуби от Робин Хаасе

Димитър Кузманов отпадна от битката в тенис турнира София Оупън след загуба с 2:6, 4:6 от Робин Хаасе.

Първият сет започна равностойно, но Кузманов се пречупи при 2:2, допусна два поредни пробива и се бори до последно при 5:2, но Хаасе спечели след четвъртия си сетпойнт (6:2).

Във втория сет пробивът за холандеца дойде за 2:1, след което играта вървеше гейм за гейм и Хаасе се наложи при третия си мачпойнт за 6:4.

Кузманов пропусна възможността в следващия кръг да срещне третия поставен Данийл Медведев, а България остана само с един представител на сингъл.

Днес последната ни надежда Александър Лазаров, който премина с две победи през квалификациите, се изправя срещу испанската звезда Фернандо Вердаско, а срещата им ще стартира 14:00 часа (втори мач от програмата).