Голов спектакъл във втория полуфинал за Купата на Испания

• бетис-
  • валенсия-
  • полуфинал-
  • купа на испания

Бетис и Валенсия ще определят финалиста, който ще се изправи срещу Реал Мадрид или Барселона

Бетис изтърва два гола аванс и завърши 2:2 у дома с Валенсия в първия мач от полуфинала им в турнира за Купата на Краля. В другия полуфинал Барселона и Реал Мадрид направиха 1:1 на „Камп Ноу“.

През първата част феновете на „Бенито Виямарин“ видяха само един гол и той падна в самия ѝ край чрез Лорон Морон (45), който даде преднина на домакините след пас на Сидней.

Скоро след почивката Хоакин (54) удвои аванса на тима от Севиля, който след попадението се дръпна в защита. „Прилепите“ намалиха с гол на Денис Черишев (70), а асистиралият му Кевин Гамейро (90+2) ги спаси от загубата в тази среща, разписвайки се в последните секунди след подаване на Родриго.

Реваншът на „Местая“ във Валенсия е на 28 февруари (четвъртък) от 22:00 българско време.