• контрола-
  • етър-
  • загуба

"Червените" загубиха от Етър с 0:1 в контрола

ЦСКА загуби с 0:1 от Етър в неофициалния повторен дебют на Любослав Пенев като треньор на „червените“. Както е известно, вчера Ел Голеадор беше представен за наставник на „червените“ на мястото на Нестор Ел Маестро. Единственото попадение в срещата падна в 34-ата минута, а негов автор стана Флорент Боджадж.

Началото на мача предложи по едно голово положение пред двете врати. След това в 16-ата минута Едвин Джеси от фаул стреля над гредата на Христо Иванов. Девет минути преди почивката Крум Стоянов проби отляво и подаде към непокрития Боджадж, който от 12 метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Черниаускас.

Само пет минути по-късно стражът на „червените“ изби опасен удар на Батрович. А точно преди почивката Даниел Младенов стреля неточно към вратата на домакините. Втората част започна с нов пропуск за „болярите“, като от пет метра Милчо Ангелов не успя да преодолее Данте Стипица.

Десет минути след почивката Тиаго нямаше шанс да вкара гол за ЦСКА, като след рикошет топката излезе в корнер. След това вратарят на „червените“ отново спаси опасен удар на Милчо Ангелов, а Стипица се прояви силно и при последвалия корнер, когато парира нов изстрел с глава на Ангелов.

Четвърт час преди края Мауридес стреля извън наказателното поле, но вратарят на Етър успя да улови. Минута преди края вратарят на ЦСКА се прояви с ново спасяване след удар на Кольо Станев.

Това беше последната контрола за двата отбора преди подновяването на шампионата в Първа лига през следващия уикенд. През тази зима „червените“ изиграха седем мача, в които записаха две победи, едно равенство и четири загуби. Етър от своя страна постигна четири успеха и две ремита в шестте си проверки. Другата събота (16 февруари) ЦСКА гостува на Черно море, а на следващия ден Етър приема Дунав.