• игрище-
  • съдия-
  • отсъждания-
  • скандал

Олимпиакос отказа да излезе за второто полувреме срещу Панатинайкос заради съдията

Отборът на Везенков предизвика луд скандал - 1

Баскетболистите на Олимпиакос, в чийто редици е и българският национал Александър Везенков, отказаха да излязат за второто полувреме срещу Панатинайкос в знак на протест срещу съдийството на дербито от полуфиналите в турнира за Купата на Гърция. На почивката „зелените“ водеха с 40:25 срещу тима от Пирея.

"Отборът на Олимпиакос след края на първото полувреме отиде в съблекалните и след това, с решение на ръководството, не се върна в залата за второто полувреме на мача", обявиха от тима чрез профила си в Twitter.

"Направихме го! Искаме най-накрая държавата да вземе нужните мерки", каза генералният мениджър на Олимпиакос Христос Ставропулос преди напускането на залата.

Съдиите изчакаха по правилник 15 минути и присъдиха служебна победа на Панатинайкос, който ще спори на финала с тима на ПАОК (Солун) тази неделя.