Милан срази силен съперник и се утвърди в топ 4

• италиански футбол

„Росонерите“ спечелиха важни три точки след обрат при гостуване

Милан срази силен съперник и се утвърди в топ 4 - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Милан победи с 3:1 при визитата си силно представящия се тим на Аталанта в среща от 24-ия кръг на италианската Серия „А“ и се утвърди на четвъртата позиция във временното класиране.

Швейцарският халф Ремо Фройлер (33) даде аванс на бергамаските след пас на Иличич, но след това те се дръпнаха в защита и новото попълнение Кжищоф Пионтек (45+1) изравни за Милан след подаване на Рикардо Родригес.

След почивката първо Хакан Чалханоглу (55) направи обрата пълен, а след това асистира на Пионтек (61), който с втория си гол сложи точка на спора. Домакините така и не намериха сили да отвърнат на удара до края на мача и допуснаха първа загуба след пет кръга без поражение — три победи и две равенства.

С 11-ата си победа за сезона Милан събра 42 точки и остава твърдо четвърти с 4 аванс пред Аталанта на петата позиция.