• хъдсън-одой-
  • лига европа

Лондончани стигнаха до победата и в реванша

Челси не срещна затруднения срещу Малмьо - 1

Челси разби у дома Малмьо с 3:0 в реванш от 1/16-финалите в Лига Европа и с общ резултат 5:1 се класира за осминафиналната фаза на надпреварата. Оливие Жиру (55), Рос Баркли (74) и Калъм Хъдсън-Одой (84) реализираха попаденията.

Гостите от Швеция започнаха активно и създадоха първите сериозни положения в мача, но Расмус Бенгтсон и Маркус Розенберг пропуснаха пред вратата на Вили Кабайеро.

Постепенно „сините“ овладяха инициативата и поглеждаха по-често в атака, но единствената им по-сериозна ситуация за първата част бе пропиляна от Вилиан.

Десет минути след началото на втората част домакините поведоха с гол на Оливие Жиру (55), който се разписа след бърза атака и подаване на Вилиан. В 64-ата топката попадна в мрежата на шведите за втори път, но този път нямаше гол заради засада. Все пак Челси удвои аванса си чрез Рос Баркли (74) след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Младокът Калъм Хъдсън-Одой (84) оформи крайния резултат след втората асистенция в мача на бразилеца Вилиан.

Така Челси се класира за осминафиналите и повдигна самочувствието си преди финала срещу Манчестър Сити за Купата на Лигата в края на седмицата.