• перишич-
  • муриел-
  • верету
Интер и Фиорентина спретнаха голово шоу - 1

Интер изпусна два гола аванс и завърши 3:3 при гостуването си на Фиорентина в сблъсък от 25-ия кръг на италианската Серия „А“, но въпреки това остана на третата позиция, имайки аванс от 2 точки пред градския съперник Милан.

Срещата на „Артемио Франки“ във Флоренция стартира кошмарно за „нерадзурите“, след като още в първата минута холандският бранител Де Врей си вкара автогол. Уругваецът Матиас Весино (6) обаче бързо поправи грешката на съотборника си и след пас на Раджа Наинголан изравни за 1:1.

Футболистите на Лучано Спалети стигнаха и до пълен обрат малко преди почивката, след като Матео Политано бе точен след пас на Д‘Амброзио.

Скоро след началото на втората част гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, а Иван Перишич (52-дузпа) увеличи аванса им. Колумбиецът Луис Муриел (74) върна надеждите на домакините, които успяха в самия край, след като съдията даде 12 минути добавено време, а Верету (101-дузпа) изравни за крайното 3:3. Дузпата за "виолетовите" бе отсъдена след дълги дискусии и намесата на VAR.

След петото си равенство за сезона Интер е трети с 47 точки, на 9 зад втория Наполи и на 2 пред четвъртия Милан. Фиорентина записа 12-о реми в шампионата и заема девета позиция с 36 точки.