Валенсия - Барселона е финалът за Купата на Испания

• финал-
  • родриго

"Прилепите" отстраниха Бетис на полуфинал и ще спорят с каталунците за трофея

Валенсия - Барселона е финалът за Купата на Испания - 1

Валенсия победи у дома Бетис с 1:0 в полуфинален реванш и се класира за финала в турнира за Купата на Краля с общ резултат 3:2 и ще спори за трофея с Барселона. Каталунците елиминираха Реал Мадрид в другия полуфинал.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката Родриго (56) реализира единственото попадение за „прилепите“. Те ще играят на финал в надпреварата за пръв път от 2008 година, когато за последно спечелиха трофея.

Бетис имаше немалко положения за гол, но не реализира нито едно от тях и в крайна сметка загуби.