• кешерю-
  • моци

Разградчани се наложиха над Ботев Враца с 2:0

Лудогорец с първи успех за годината - 1

Лудогорец записа първа победа за 2019 година в Първа лига. В мач от 24 кръг „орлите“ се наложиха с 2:0 над Ботев (Враца) и зарадваха феновете си навръх националния празник на България. По този начин шампионите спряха серията си от три срещи без успех. За врачани това е трето поредно поражение.

Началото на мача беше за гостите, които имаха повече голови положения. Антон Огнянов, Даниел Генов и Валери Домовчийски пропиляха добри възможности за Ботев (Враца). В 33-ата минута Лудогорец откри. Козмин Моци беше точен с глава след центриране на Марселиньо отдясно. Пет минути по-късно шампионите нанесоха втори удар, след като Клаудиу Кешерю удвои с изстрел от дъгата на наказателното поле.

Десет минути след почивката Кешерю опита далечен удар, но вратарят Красимир Костов изби. Малко по-късно на Пламен Илиев се наложи да се намесва решително при добре насочен удар на Домовчийски. След това Мирослав Будинов би неточно. Десет минути преди края Свиерчок излезе срещу Костов, но прекалено много скъси ъгъла и би в аут.

Почти веднага след това Будинов се оказа сам срещу Илиев, но прехвърли вратата при опита си да копне топката над стража на домакините. Пет минути преди края Антон Недялков опита далечен удар извън наказателното поле, но нямаше шанс, тъй като топката се отби в напречната греда. В добавеното време Свиерчок пропусна добра възможност да вкара трети гол за Лудогорец.

С този успех Лудогорец събра актив от 56 точки и възстанови на пет пункта аванса си пред ЦСКА. Левски също може да се окаже на такъв пасив от шампионите, ако по-късно днес победи Славия в най-старото столично дерби. С 27 точки Ботев (Враца) е на десето място в класирането.