Арсенал отново загуби изненадващо в Лига Европа

• монреал-
  • автогол-
  • сар
Арсенал отново загуби изненадващо в Лига Европа - 1

Арсенал не си научи урока от 1/16-финалите, когато загуби от БАТЕ Борисов с 0:1 в първата среща като гост, и сега записа срещу Рен нова грандиозна издънка на осминафиналната фаза в Лига Европа.

„Артилеристите“ загубиха категорично с 1:3 при визитата си във Франция и се нуждаят от чиста победа с два гола или всякаква друга с три гола разлика, за да се класират напред.

„Топчиите“ започнаха прекрасно в Рен и поведоха с ранен гол на Алекс Иуоби (4), който се разписа след грешка на вратаря Томаш Кубек. Гостите продължиха да играят добре и последваха пропуски на Пиер-Емерик Обамеянг и Шкодран Мустави, а преди края на първата част Бенжамен Буриго (43) изравни със страхотен гол от пряк свободен удар. Това се случи само минута, след като Сократис от Арсенал получи втори жълт и съответно червен картон за фаул срещу Исмаила Сар.

Пет минути след началото на втората част Буриго имаше много добър шанс да отбележи втория си гол в мача, но стреля право във вратаря Чех. Лека полека французите взеха инициативата и притиснаха съперника, възползвайки се от числения си превес на терена в 65-ата минута, когато Начо Монреал си вкара автогол за 2:1. Три минути след това Месут Йозил направи голям пропуск за гостите, шутирайки право в Кубек от много удобна позиция. Секунди по-късно пък Чех направи ново спасяване след удар на Бен Арфа.

Малко преди края домакините сътвориха перфектна контраатака, при която резервата Джеймс Леа Силики центрира великолепно отляво и Исмаила Сар (88) с глава оформи крайния резултат 3:1, правейки реванша за „артилеристите“ много тежък след седмица на техния стадион.