• уотфорд

Съдийско недоразумение даде криле на Стърлинг

Ман Сити дръпна с четири точки на Ливърпул (СНИМКИ) - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Манчестър Сити увеличи преднината си на четири точки пред Ливърпул, след като шампионите победиха с 3:1 Уотфорд на "Етихад". "Гражданите" изиграха бледо първо полувреме, а в началото на втората част грешно съдийско решение даде начало на головия рецитал на Рахийм Стърлинг (46', 50', 59'). Английският национал вкара, след като бе в засада, която бе маркирана от лайнсмена, но главният съдия реши да зачете попадението. Това даде самочувствие на крилото, който записа хеттрик в рамките на 14 минути. Жерард Деулофеу (66') вкара почетния гол за гостите с първото си докосване в мача, пише sportal.bg.

Джосеп Гуардиола бе направил две промени. Риад Марез и Николас Отаменди започнаха вместо Кевин де Бройне и Джон Стоунс, които останаха извън групата заради травми.

Хави Грасия изненадващо беше направил цели седем промени в сравнение с мача с Лестър. Вероятно мениджърът на "стършелите" бе решил да съхрани повечето от титулярите си за 1/4-финала във ФА Къп след седмица. Трой Дийни и Жерард Деулофеу останаха на скамейката за началото и влязоха при резултат 3:0 в полза на домакините.

Въпреки променения състав гостите играха доста подредено през първата част, докато "гражданите" трудно стигаха до чисти положения, макар че отново владееха топката в 70% от времето. Най-добрата възможност пропусна Серхио Агуеро в 29-ата минута, когато аржентинецът засече с глава от границата на вратарското поле добро центриране на Давид Силва, но не уцели вратата, стреляйки встрани. Малко след това Янмаат се намеси решително и блокира Стърлинг, който вече бе пробил на скорост в наказателното поле. В самия край на първата част Марез нанесе опасен удар от 20-ина метра, но топката премина встрани.

В самото начало на втората част Стърлинг отбеляза много спорен гол. Агуеро свали към крилото, след което топката се озова в мрежата на Фостър. Страничният рефер вдигна правилно флага за засада, защото Стърлинг бе зад отбраната, но главният съдия Пол Тиърни отиде да се консултира със своя асистент. В крайна сметка Тиърни реши да зачете гола, тъй като Янмаат първо играе с топката, която рикошира в крака на Стърлинг и оттам влезе в мрежата. Английският национал обаче посегна към кълбото и със сигурност щеше да играе с него, така че позицията му бе активна. Ситуацията напомняше тази с Хари Кейн преди седмица… В крайна сметка шампионите поведоха с гол, който трябваше да бъде отменен.

Ситуацията имаше решаващо значение, защото веднага след това Стърлинг вкара втори гол, възползвайки се от смута в защитата на Уотфорд. Този път бившият играч на Ливърпул засече отблизо центриране на Марез.

Девет минути след това Стърлинг оформи своя хеттрик, след като влезе много добре зад гърба на Янмаат, за да стигне хитрото подаване на Силва. След това Стърлинг премина между двама бранители и стреля покрай Фостър — 3:0.

В 64-тата минута Гуардиола реши да замени Стърлинг със Сане. Грасия пък най-сетне включи в игра Деулофеу и Дийни, които с първите си докосвания в мача намалиха резултата. Бен Фостър отправи дълго подаване в предни позиции, Дийни чукна към Деулофеу, който прати топката във вратата на Едерсон.

Двубоят до края стана много открит, като Бернардо Силва и Габриел Жезус пропуснаха да направят победата на Сити още по-изразителна.

Манчестър Сити има 75 точки — четири повече от Ливърпул, който утре приема Бърнли. Уотфорд заема осма позиция с 43 пункта.