• варан-
  • модрич

Мадридчани победиха Валядолид с категоричното 4:1

Реал Мадрид спря негативната си серия - 1

Реал (Мадрид) се развихри и спря серията от три загуби във всички турнири, след като спечели убедително с 4:1 при визитата си на Валядолид в среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион.

През първата част домакините играха по-добре и след пропусната дузпа от Рубен Алкарас и отменени два гола на Серхио Гуардиола заради засади след намесата на VAR, успяха да поведат с попадение на Ануар Туами (29). Четири минути след това Бензема направи пропуск пред вратата на Валядолид, но след корнера резултатът бе изравнен. Стражът Жорди Масип се намеси лошо след центрирането и Рафаел Варан (34) не сгреши от близка дистанция за 1:1.

Малко след почивката домакините отново натиснаха и Ануар пропусна сам срещу Тибо Куртоа, но след това Карим Бензема (51-дузпа) направи обрата пълен. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Плано срещу Одриосола. В 57-ата минута Дани Себайос можеше да направи резултата 1:3, но Масип направи отлично спасяване и изби в корнер. Малко след това Карим Бензема (59) реализира втория си гол в мача след центриране на Тони Кроос от корнер.

„Белият балет“ имаше инициативата, но Валядолид бе много близо до втори гол. След центриране от корнер Серхио Гуардиола намери много добре топката от воле, но я прати в десния страничен стълб. Две минути след това гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Каземиро си изкара втори жълт и съответно червен картон. В края Лука Модрич (85) оформи крайния резултат след асистенция на Бензема.

След успеха си Реал остава трети с 51 точки и на 5 зад градския съперник Атлетико и 12 след лидера Барселона. Валядолид заема 16-а позиция с 26 точки и има само една аванс пред опасната зона.