• павелка-
  • жезус

Чехия допусна поражение от "селесао" с 1:3

Съперник на България падна от Бразилия - 1

Един от съперниците на България в група „А“ от квалификациите за Евро 2020 Чехия поведе, но допусна обрат и загуби от петкратния световен шампион Бразилия с 1:3 в контрола, която се игра в Прага. Само преди няколко дни Чехия падна катастрофално с 0:5 при визитата си на Англия в европейска квалификация, а "кариоките" завършиха 1:1 с Панама в приятелска среща.

Чехите бяха по-добри през първата част водеха на почивката след попадение на халфа Давид Павелка (37) от Касъмпаша, но след паузата отбраната им капитулира и една от звездите на Ливърпул Роберто Фирмино (49) изравни.

Селесао доминираше, но стигна до успеха си едва в края на срещата. Нападателят на Манчестър Сити Габриел Жезус (83, 90) вкара две попадения и оформи крайния резултат, а асистенцията за първия му гол бе на Давид Нерес от Аякс.