• испания-
  • квалификация

Алваро Мората отбеляза двата гола за победата над аутсайдера

Испания не впечатли срещу Малта - 1

Испания постигна втора победа в квалификациите за Евро 2020. "Ла Роха" надви с 2:0 като гост Малта. По едно попадение през двете полувремена вкара Алваро Мората. Нападателят на Атлетико (Мадрид) откри резултата в 31-ата минута, а в 73-ата оформи крайния резултат.

Възпитаниците на Луис Енрике са лидери в група "F" с пълен актив от 6 точки, след като преди няколко дни се справиха и с Норвегия. Малта е с три точки.

Срещата започна с очакван натиск на испанците. По-добрата им игра даде резултат в 31-ата минута. Тогава Марио Ермосо намери Мората в наказателното поле, нападателят овладя топката и с удар по диагонала направи вратаря на домакините безпомощен.

През втората част "Ла Роха" излезе в търсене на втори гол. Серхио Рамос и Марко Асенсио пропуснаха от изгодни ситуации.

Така се стигна до 73-ата минута, когато Мората вкара втория си гол в срещата. Нападателят засече с глава отлично центриране на Хесус Навас отдясно.