ЮАР би шута на Египет от Купата на африканските нации

Домакините, които бяха сочени за фаворити, отпаднаха на осминафиналите

Публикувана: 7 Юли, 2019 10:27
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 792
Оценка 3 от 1 гласа.

Голямата звезда на Ливърпул Мохамед Салах и съотборниците му от националния тим на Египет приключиха с участието си в турнира за Купата на африканските нации, на който страната им е домакин. ЮАР надви считаните като голям фаворит дори за трофея „фараони“ с 1:0 и разплака Египет, класирайки се четвъртфиналите. Там южноафриканците ще имат за съперник Нигерия, детронирал шампиона отпреди две години Камерун след обрат за 3:2.

Срещата в Кайро бе равностойна, а единственото попадение отбеляза Тембинкоси Лорч (85) малко преди края на редовното време. Най-успелият африкански тим имаше превъзходство само във владеенето на топката, но иначе с нищо не показа, че заслужават да продължи напред, въпреки че допреди този мач не бе допускал гол. Южноафриканците пък реализираха едва втори гол от началото на турнира след успеха си над Намибия (1:0) в груповата фаза и продължават на четвъртфиналите.