• мали-
  • четвъртфинал

"Слоновете" победиха с минималното 1:0 Мали

Заха прати Кот д’Ивоар на четвъртфинал - 1

Кот д’Ивоар стана предпоследният четвъртфиналист в турнира за Купата на Африка. Тази вечер “Слоновете” победиха с минималното 1:0 състава на Мали в осминафиналния сблъсък помежду им. Героят за Кот д’Ивоар бе Уилфред Заха, който отбеляза единствения гол в мача.

Първото полувреме беше много по-равностойно, като Мали имаше повече възможности, а най-чистото положение пропиля Абдулай Диаби.

След подновяването на играта Кот д'Ивоар вдигна оборотите и създаде няколко добри възможности. Вратарят на Мали Джигуи Диара направи отлични спасявания.

Победното попадение за Кот д’Ивоар падна в 76-ата минута. Тогава Заха получи дълъг пас в наказателното поле и отблизо успя да чукне топката под плонжа на вратаря.

В третата минута на допълнителното време Мали бе близо до изравнителен гол, но Силвен Гбохуо отрази удар на Адама Траоре.

Така Кот д’Ивоар продължава към четвъртфинала, където му предстои сблъсък срещу Алжир.