• реванш-
  • титоград

"Червените" до голяма степен обезсмислиха реванша след 4:0 в София

ЦСКА размаза Титоград - 1

ЦСКА постигна изключително категоричен успех срещу черногорския Титоград, побеждавайки го с 4:0 на стадион "Българска армия" в първа среща от първи предварителен кръг на Лига Европа. Головете в двубоя реализираха Евандро (40'), Тиаго (53'), Жеферсон (55') и Малинов (72').

Така преди реванша, който е след седмица в Подгорица, "червените" взимат стабилна преднина. Ако столичани отстранят първия си съперник, във втори кръг ги очаква хърватският Осиек.

ЦСКА започна срещата много агресивно и още във втората минута можеше да стигне до гол. Али Соу открадна топка, напредна в наказателното поле и стреля, но много слабо.

Титоград се окопити и в 16-ата минута стигна до опасно положение, при което Черниаускас излезе навреме и предотврати нещо по-сериозно.

В следващите минути "армейците" натиснаха своя съперник, а гостите разчитаха на контраатаките, при една от които можеше да се стигне до гол, но след рикошет, топката излезе в корнер. От ъгловия се стигна до много опасно центриране и само фактът, че нямаше кой да засече топката на втора греда, спаси "червените" от гол в тяхната врата.

Момчетата на Добри Митов заиграха още по-агресивно и така в края на първата част взеха преднина. След неумела намеса на вратаря на Титоград и двоен рикошет, Евандро вкара топката в мрежата за 1:0.

В последната минута на полувремето Гълъбов се отчете с греда от много чисто положение.

Второто полувреме отново ЦСКА започна по-агресивно и още в първите минути стигна до две положения, но от тях гол така и не падна.

Само в рамките на 2 минути "червените" решиха всичко в двубоя. Първо в 53-атата минута Тиаго удвои резултата, а минутка по-късно Жеферсон оформи класиката.

След тези попадения, черногорците като че ли изгубиха ентусиазъм и "армейците" се възползваха от това и стигаха много лесно до положения.

Така се стигна до 72-ата минута, в която падна последният гол в мача. Вратарят Иванович изчисти нескопосано топка, а Малинов от близо 30 метра стреля и отбеляза за 4:0.

С този резултат "червените" ще гостуват на 16 в Подгорица. Двубоят е от 21:30 часа.