• дузпа-
  • шампионска лига

Българският шампион загуби от Ференцварош с 2:3

Лудогорец се прости с Шампионска лига - 1

Родният първенец Лудогорец приключи участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига още в първи кръг на квалификациите. "Орлите" отстъпиха с 2:3 на реванша с унгарския шампион Ференцварош и с общ резултат 3:5 отпадат от най-комерсиалния европейски турнир. Така родният тим губи от унгарския шампион за втора поредна година. През миналия сезон разградчани отстъпиха на МОЛ Види.

Загубата обаче не означава край на европейското участие на "зелените", тъй като те ще продължат в Лига Европа, където ще срещнат исландския Валур (Рейкявик). Днешният им съперник пък ще играе с малтийския Валета в следващия кръг на Шампионската лига.

Иначе в днешния двубой за гостите се разписаха Харатин (17'), Шкварка (20') и Нгуен (49'), а за разградчани отбелязаха Терзиев (24') и Хейщер (69' - автогол).

Двубоят започна с леко домакинско преимущество на Лудогорец, но то не доведе до нещо сериозно пред вратата на гостите.

Още с първата си по-сериозна ситуация Ференцварош взе преднина в двубоя. Харатин вкара с глава в мрежата на Ренан, след като получи страхотен пас от корнер.

"Орлите" отговориха мигновено след гола и само късметът спаси гостите от изравняване. Марселиньо изпълни много прецизен пряк свободен удар, при който топката се отби в гредата.

Само минутка по-късно обаче се случи най-лошото и гостите поведоха с 2:0. Шкварка отбеляза след хубав пас от Зубков.

Лудогорец намери сили да се върне в двубоя 3 минути по-късно, след като Терзиев заби топката с глава в мрежата на гостите след корнер.

Няколко минути по-късно събитията на терена продължиха да са все толкова интригуващи и "орлите" получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Швиерчок, изпълнявайки "Паненка", която обаче не заблуди стража Дибус, който я изби в корнер.

До края на първата част нищо по-интересно не се случи на терена.

Второто полувреме започна ужасяващо за родния тим и той допусна трети гол. Нгуен получи на тъча, напредна и с изстрел, който рикошира, отбеляза за 3:1. Този гол не сломи духа на разградчани и те продължиха да атакуват съперника.

Техните усилия се отблагодариха в 69-ата минута, когато Чибота напредна и центрира, а Хейщер си заби автогол, намалявайки на 2:3.

Последваха нови силни минути за "зелените", но гол така и не падаше. В 82-ата минута Моци влезе опасно срещу съперник и бе изгонен с директен червен картон.

До края на срещата нищо по-интересно не се случи и крайното 2:3 се запази.

Така през следващата седмица Лудогорец ще играе с исландския Валур във втори кръг на Лига Европа.