• контрола-
  • турне

"Мърсисайдци" завършиха 2:2 със Спортинг Лисабон

Ливърпул пак не победи в САЩ - 1

Европейският клубен шампион Ливърпул и Спортинг (Лисабон) завършиха 2:2 в последен мач от турнето на "мърсисайдци" в САЩ. По този начин европейският клубен шампион остана без победа в трите проверки, които изигра на американска земя.

Припомняме, че футболистите на Юрген Клоп загубиха с 2:3 от Борусия (Дортмунд) и с 1:2 от Севиля.

Двубоят ще се запомни с голяма грешка на Симон Миньоле при първия гол на португалците, с който те поведоха в резултата. Точен бе звездата на тима Бруно Фернандеш.

Ливърпул веднага отговори с опасни атаки и няколко пропуска. В 20-ата минута Андрю Робъртсън намери Джордан Хендерсън, чийто удар с глава беше спасен, но при добавката Ориги вкара за 1:1. В самия край на полувремето Вайналдум се оказа сам срещу стража Ренан Рибейро и го преодоля технично.

Спортинг имаше силни минути в началото на втората част, когато Вендел оформи крайния резултат след асистенция на Фернандеш.