Десподов се развихри за Каляри, но се контузи

Българският футболист вкара гол в контролата срещу Киево, но напусна терена 10 минути по-късно

Публикувана: 25 Юли, 2019 10:25
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 901

Футболист №1 на България за 2018 година Кирил Десподов затвърди добрите впечатления, които оставя от началото на подготовката. Вчера крилото на Каляри отбеляза гол в контролата срещу Киево, спечелена с 2:1, а представянето му заслужи много похвали в социалните мрежи от фенове на клуба от Сардиния.

Десподов започна като титуляр в схема с двама нападатели. Българинът си партнираше в предни позиции с Алберто Чери и беше най-острият футболисти на "рособлу". В 24-ата минута футболистите на Каляри пресираха пред противниковото наказателно поле и откраднаха топката, която попадна в Десподов. Бившият ас на ЦСКА-София стреля прецизно в далечния ъгъл и откри резултата.

Десетина минути след попадението българският национал получи лека травма и беше заменен от Хан. В самия край на полувремето Степински изравни за изпадналия от Серия "А" Киево, а звездата на Каляри Леонардо Паволети донесе победата на своя тим в 81-ата минута.

Следващата проверка на Каляри е в събота на "Сардиния Арена" срещу Лийдс.