10 Август, 2019 22:25 1 064 5

България разби Пуерто Рико с 3:0

Нова важна стъпка на волейболните ни национали към Токио 2020

България разби Пуерто Рико с 3:0 - 1

Волейболистите на България разбиха тези на Пуерто Рико с 3:0 (25:20; 25:22; 25:12) във втория си мач от олимпийската квалификация във Варна, предаде БЛИЦ. Вчера националите ни сразиха Египет с 3:1 гейма, а утре по същото време срещат олимпийския шампион Бразилия. Селесао започна квалификацията с две победи с по 3:0 срещу пурториканците и "фараоните".

Първият гейм започна равностойно до 3:3, след което България поведе с 5:3 след атака на Мартин Атанасов и силна контра на Цветан Соколов. Първата техническа пауза дойде при 8:5. След ас на Цветан Соколов за 10:6 треньорът на Пуерто Рико Освалд Антонели взе втори таймаут и това даде резултат до 13:13. Националите ни заиграха обаче по-организирано и дръпнаха с 19:14, а след два аса на Соколов и с 22:15. В крайна сметка волейболистите на Силвано Пранди ликуваха след 25:20 в тази част.

Волейболните ни национали започнаха добре втората част, но постепенно съперникът изравни не само играта, но и резултата при 11:11. Последваха мощни забивки на Розалин Пенчев и Алекс Грозданов за 16:13. Разликата стана 19:14 след отлична игра на блокада, но Пуерто Рико успя да стигне до равенство при 19:19 при сервис на влезлия като резерва Педро Ниевес. Равенството се запази до 22:22, а България стигна до геймбол при 24:22 след страхотна изява при мрежата на Мартин Атанасов и фантастичен блок на Грозданов. "Лъвовете" затвориха гейма в своя полза при 25:22 след атака в аут на Джеси Колон.

В последния гейм националите ни направо попиляха пуерториканците, които нямаха никакви сили да отвърнат на мощните атаки. Така след 25:12 волейболистите ни записаха втора поредна победа в олимпийската квалификация и им предстои решителен сблъсък с Бразилия.