15 Август, 2019 05:57 2 351 6

Ливърпул грабна Суперкупата на Европа

Европейският клубен шамипон срази Челси след дузпи

Ливърпул спечели четвъртата си Суперкупа на Европа. "Червените" се наложиха след изпълнение на дузпи над Челси, пише Топспорт

Двубоят на "Водафон Парк" в Истанбул завърши 1:1 в редовното време.

В продълженията двата тима си размениха по още един гол, а при наказателните удар европейските шампиони бяха по-точни и триумфираха с 5:4.

В грешник за "сините" се превърна Тами Абрахам, който пропусна петия решителен наказателен удар.

Резултатът откри Оливие Жиру в 36-ата минута. В 48-ата минута Садио Мане изравни, а в 95-ата минута отново той изведе Ливърпул напред в резултата.

Пет минути след това Жоржиньо изравни от дузпа.