Европейският клубен шамипон срази Челси след дузпи

Публикувана: 15 Август, 2019 05:57
6 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1616
Оценка 3 от 2 гласа.

Ливърпул спечели четвъртата си Суперкупа на Европа. "Червените" се наложиха след изпълнение на дузпи над Челси, пише Топспорт

Двубоят на "Водафон Парк" в Истанбул завърши 1:1 в редовното време.

В продълженията двата тима си размениха по още един гол, а при наказателните удар европейските шампиони бяха по-точни и триумфираха с 5:4.

В грешник за "сините" се превърна Тами Абрахам, който пропусна петия решителен наказателен удар.

Резултатът откри Оливие Жиру в 36-ата минута. В 48-ата минута Садио Мане изравни, а в 95-ата минута отново той изведе Ливърпул напред в резултата.

Пет минути след това Жоржиньо изравни от дузпа.