• тенис-
  • us open

Маестрото загуби първия сет от сблъсъка си с Сумит Нагал

Федерер се поизмъчи с индиец - 1

Роджър Федерер се класира за втория кръг на US Open, след като записа успех с 4:6, 6:1, 6:2, 6:4 срещу 190-ия в света индиец Сумит Нагал. Победата не дойде толкова лесно, каквито бяха очакванията, тъй като съперникът се съпротивляваше доста успешно на отиграванията на швейцарския Маестро.

Федерер започна добре мача и направи пробив още във втория гейм. Това обаче не улесни задачата му, тъй като Нагал веднага върна брейка. След това индиецът направи и втори в деветия гейм и при последвалия си сервис гейм спечели сета при първата възможност – 6:4.

Във втория сет швейцарецът не остави съмнения в превъзходството си. С два ранни пробива той поведе с 5:0, а единствената сериозна съпротива от страна на Нагал срещна в седмия гейм. Индиецът спаси шест сетбола и имаше две възможности за пробив, но все пак Роджър Федерер успя да изравни мача след 6:1.

Още в първия гейм на третата част швейцарецът направи пробив, а това значително подпомогна играта му. Последва нов брейк в подаването на съперника за 4:1 и след това пътят на Федерер съм спечелването на сета с 6:2 беше отворен.

Маестрото започна и четвъртата част с пробив в първия гейм. Този път Сумит Нагал успя да върне брейка и изравни за 2:2. Федерер обаче веднага поправи грешката, записвайки нов пробив. Изключително оспорван се оказа и последният гейм в мача, в който индиецът изтърва четири брейкпоинта, а швейцарецът стигна до успеха при първия си мачбол.

Следващият съперник на Роджър Федерер ще бъде босненецът Дамир Джумхур, записал победа с 4:6, 6:2, 6:3, 6:0 над френския квалификант Елион Беншетре.