Жалко! Юношите ни приключиха на четвъртфинал

• отпадане-
  • национален отбор

Младите ни волейболисти паднаха от Аржентина в драматичен мач

Жалко! Юношите ни приключиха на четвъртфинал - 1

Националният отбор на България по волейбол за юноши под 19 години се размина с мечтата за влизане сред четирите най-добри на световното първенство в Тунис.

Нашите загубиха с 2:3 (19:25, 25:21, 24:26, 25:21, 13:15) от Аржентина и не успяха да повторят подвига си от миналия кръг, когато се наложиха над Бразилия със същия резултат. Нашите изоставаха с 3 точки в решителната пета част, но се добраха до равенство за 13:13, след което не успяха да се преборят за победата.

​Тодор Димитров завърши с 19 точки, Георги Татаров, който не игра в тайбрека, с 15, а Самуил Вълчинов с 14.

В останалите четвъртфинали Италия победи Япония с 3:0, Египет се наложи над Беларус със същия резултат, а Русия преодоля Иран с 3:1 и ще спори с аржентинците за място на финала, докато българите ще спорят за 5-8 място.