• осминафинал-
  • тенис

Маестрото спечели срещу Даниел Еванс с 6:2, 6:2, 6:1

Роджър Федерер размаза британец - 1

Петкратният шампион Роджър Федерер се класира за осминафиналите на US Open след най-лесната си победа от началото на тазгодишното издание на турнира в Ню Йорк. 38-годишният швейцарец, поставен под №3 в схемата, прегази британеца Даниел Еванс с 6:2, 6:2, 6:1.

В първите си два мача в турнира носителят на рекордните 20 титли от “Големия шлем” неизменно губеше първия сет, но след това печелеше следващите три части. Сега обаче на Федерер му бяха необходими само 1 час и 20 минути, за да преодолее днешния си противник.

Еванс бе равностоен на Федерер в първите 4 гейма, в които нямаше пробиви, но след това швейцарецът се разигра и след като пропиля три поредни брейкпойнта при 2:1, в шестия гейм Маестрото от Базел този път спечели подаването на съперника си. Федерер лесно затвърди брейка, а веднага след това реализира нов такъв и първият сет приключи.

Във втората част Федерер пропусна два брейкпойнта във втория гейм, но в четвъртия проби и бързо си изгради аванс в резултата. Последва нов пробив и вторият сет приключи със същия резултат като първия - 6:2.

В третата част Федерер проби още по-рано и поведе с 2:0, но веднага допусна рибрейк. Следващите 4 гейма обаче отново бяха спечелени от швейцареца, който си гарантира участие в четвъртия кръг.

Ветеранът от Швейцария записа 10 аса, 1 двойна грешка, 48 уинъра и 19 непредизвикани грешки в двубоя, който се превърна в моноспектакъл.

На осминафиналите съперник на Федерер ще е испанецът Пабло Кареньо Буста или поставеният под №15 белгиец Давид Гофен.