• тенис-
  • осминафинал

Американката победи Катерина Мухова след само час и 13 минути игра

Серина Уилямс не срещна затруднения на US Open - 1

Носителката на рекордните в “Оупън ерата” 23 титли от “Големия шлем” Серина Уилямс не допусна изненада и се класира за осминафиналите на US Open. Шесткратната шампионка в Ню Йорк надигра с 6:3, 6:2 чехкинята Катерина Мухова в третия кръг. Поставената под №8 американка си свърши работата само за 1 час и 13 минути, а в следващата фаза ще играе с хърватката Петра Мартич (№22 в схемата). Мартич, която е четвъртфиналистка от тазгодишния “Ролан Гарос”, не загуби сет срещу латвийката Анастасия Севастова (№12) - 6:4, 6:3.

В първите 5 гейма в мача нямаше пробиви, но след това Серина Уилямс превключи на по-висока скорост и с 4 поредни гейма взе първата част. Във втория сет американката поведе с 3:0, загуби следващите два гейма, но след това бе безкомпромисна и с 6:2 сложи точка на спора.