• вестергор-
  • джеймс

"Червените дяволи" поведоха на Саутхамптън, но допуснаха изравняване

Манчестър Юнайтед отново не победи - 1

Манчестър Юнайтед записа трети пореден мач без победа на сметката си в Премиър лийг. "Червените дяволи" направиха 1:1 в гостуването си на Саутхамптън от 4-ия кръг. Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер първи откриха резултата, но не успяха да удържат преднината си.

През втората част обаче Юнайтед отстъпи инициативата и бе наказан. В 58-ата минута Кевин Дансо центрира в наказателното поле, където Яник Вестергор с глава надскочи прекия си пазач и отбеляза за 1:1.

В 73-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Дансо препъна в гръб Скот Мактомини и получи втори жълт и червен картон.

До края "Червените дяволи" обсадиха вратата на Ангъс Гън, който обаче не допусна съперникът да стигне до победен гол.

Така срещата завърши без победител и домакините бяха по-доволни от този факт. След този мач Манчестър Юнайтед временно заема 4-ото място в класирането с 5 точки преди изиграването на останалите срещи от кръга. Саутхамптън пък е на 13-ата позиция с 4 точки.