• манолас-
  • лозано-
  • ди лоренцо-
  • кулибали

Юве поведе с 3:0, неаполитанците успяха да изравнят, но си вкараха автогол в 93-ата минута

Ювентус и Наполи изиграха луд мач - 1

Шампионът на Италия Ювентус и вицешампионът Наполи сътвориха истински спектакъл в дербито между двата тима от втория кръг на Серия "А". Двубоят, игран в Торино, завърши при резултат 4:3 в полза на домакините, които в един момент от двубоя имаха преднина от цели три попадения, които бяха заличени.

Данило и Игуаин изстреляха "старата госпожа" в 16-ата и 19-ата минута с преднина от 2 попадения, а до края на полувремето други не паднаха.

Втората част започна отново с предимство на домакините, а Роналдо се възползва от хубав пас на Дъглас Коща и направи класическото 3:0 в 62-ата минута.

От този момент нататък Наполи пое контрола над срещата и само 6 минути по-късно резултатът вече бе 3:2. Първо Костас Манолас вкара, а две по-късно новото попълнение Лозано стори същото.

В 81-ата минута се случи малкото чудо, когато Хосе Кайехон центрира от свободен удар, а Ди Лоренцо засече в мрежата на Войсчех Шчесни, за да направи зрелищното 3:3.

Това обаче не бе всичко и в добавеното време на двубоя драмата бе пълна. Юве изпълни свободен удар, след който Калиду Кулибали отклони топката в своята врата, оформяйки крайното 4:3

С победата Юве събра пълен актив от 6 точки след два кръг, а Наполи остава само с 3 пункта.